Správa nemovistostí

Klientský servis.

Správa nemovistostí

Klientský servis.

Nabízíme své služby v oblasti správy nemovitostí pro fyzické či právnické osoby, které jsou vlastníky bytových či nebytových prostor, společenství vlastníků jednotek (SVJ) a bytových družstev.

Administrativní a ekonomické služby

• Pasportizace a evidence bytových a nebytových prostor a jednotek nemovitosti – sledování změn v jejich vlastnictví či nájmu;
  • Evidence nákladů SVJ, BD, právnické či fyzické osoby, úpravy záloh za služby dle požadavků klienta
  • Předpis a kontrola plateb nájemného a záloh za služby;
  • Kompletní vedení účetnictví pro SVJ, BD, právnické či fyzické osoby, tedy průběžné vedení účetnictví včetně účetní uzávěrky a její následné založení do sbírky listin, zpracování daní, mzdové účetnictví, úhrady faktur z účtu daného subjektu;
  • Zpracování ročního vyúčtování záloh na služby spojené s užíváním bytových a nebytových prostor ve stanoveném rozsahu a zákonem stanovených termínech;
  • Zastupování klienta při vymáhání dlužného nájemného a dalších pohledávek, zabezpečení kompletního právního a finančního servisu;
  • Zprostředkování pojištění nemovitosti a zabezpečení náhrady škod při havarijních i běžných událostech.

Administrativní a ekonomické služby

• Předpis a kontrola plateb nájemného a záloh za služby;

Služby servisní a technické – údržba nemovitosti

• Technická prohlídka objektu, zhodnocení stavu nemovitosti, doporučení zásahů a úprav nemovitosti a návrh a sestavení plánu oprav;
  • Vedení a archivace technické dokumentace nemovitosti;
  • Evidence, zajištění a kontrola revizí technických zařízení dle stanovených zákonných norem a nařízení;
  • Havarijní služba k disposici na telefon;
  • Zajištění či zprostředkování běžné údržby nemovitosti, rozsáhlejších oprav a rekonstrukcí, doporučení ověřených dodavatelů se zárukou na kvalitně provedenou zakázku;
  • Zajištění dodavatelů pomocných služeb, jako např. úklid, péče o zeleň, správa kotelny, ostraha nemovitosti apod.

Služby servisní a technické – údržba nemovitosti

• Vedení a archivace technické dokumentace nemovitosti;
  • Havarijní služba k disposici na telefon;

Právní služby

• Právní záležitosti SVJ, BD a soukromých majitelů vůči nájemníkům, státu či dodavatelským organizacím je řešeno přes spolupracující právní kancelář nebo smluvní právníky, kteří se zabývají právními spory a majetkovým právem.Vše je zadáno a postupováno dle informací a finančních dispozic našeho klienta – tj. majitele domu, kterého máme ve správě nemovitosti. Jsme přítomni soudním jednáním a vyřizujeme všechny náležitosti, ke kterým nás majitel nemovitosti pověří a zplnomocní.

Právní služby

Hodinový pan domácí

• Služba, kterou si klient může zvolit. Náš zaměstnanec – hodinový pan domácí – v pravidelných předem domluvených termínech provede kontrolu objektu a v případě nutnosti provede nezbytnou údržbu (seřídí zavírání všech vchodových dveří, prověří všechny zámky, uzávěry vody, plynu, topení, zkontroluje osvětlení nemovitosti a vymění nefunkční světelné zařízení). Zjištění větší závady oznámí majiteli nemovitosti.

Hodinový pan domácí

Poradenství a vedení činnosti v oboru

• Schůze, porady, shromáždění členů – organizace a zabezpečení od přípravy programu, tisku a rozeslání pozvánek, řízení, zpracování a vyhotovení zápisu z proběhlé akce apod.

• Právní a legislativní poradenství v oboru, investiční plánování při zásadní údržbě nemovitosti či technickém zhodnocení nemovitosti.

Poradenství a vedení činnosti v oboru

Máte zájem o některou z našich služeb?

Neváhejte nás kontaktovat, reagujeme pokud možno obratem!

HC Reality spol. s.r.o.
Štefánikova 339/39